Warning: Declaration of Bootstrap_Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth) should be compatible with Walker_Nav_Menu::start_lvl(&$output, $depth = 0, $args = Array) in /home/www/html/downloadnow.pl/wp-content/themes/stanleywp/functions/function-extras.php on line 61
Formularz i wzór umowy najmu | Downloadnow.pl

Formularz umowy najmu

Jak poprawnie sporządzić umowę najmu?

Wynajęcie mieszkania, lokalu czy też garażu powinno posiadać pisemną formę. Stanowi to zabezpieczenie na wypadek, gdyby wynajmujący niewłaściwie rozporządzał powierzonym mieniem, działał na jego szkodę bądź też nie chciał się wyprowadzić. Pomocny jest wzór umowy najmu mieszkania.
Wynajem nie wymaga wizyty u prawnika, a jedynie pobranie formularza umowy najmu nieruchomości. Wzór zawiera wszystkie ważne zapisy, które chronią interesy obydwu stron. Osoba, która decyduje się na zamieszkanie w wynajmowanym mieszkaniu również musi mieć pewność, że za tydzień czy dwa nie zostanie z niego wyrzucona.

Wzór umowy najmu mieszkania zawiera informację o okresie wypowiedzenia, która obowiązuje obydwie strony. Dokument powinien regulować kwestię opłat, w tym spóźnień w płatnościach, a wszelkimi kosztami obciążać najemcę. Kolejna kwestia czy wyrażamy zgodę na przeprowadzanie modyfikacji i adaptacji do potrzeb nowego lokatora. Brak takiej informacji w umowie, zamyka drogę do wszelkich roszczeń, jeśli najemca wprowadził zmiany nie po naszej myśli. W podobny sposób sporządzana jest umowa dzierżawy, która ma dokładnie opisywać przedmiot dzierżawy, przeznaczenie, stan techniczny, czas trwania, czynsz i co bardzo ważne zobowiązania dzierżawcy- do użytkowania przedmiotu, zgodnie z przeznaczeniem. Jeśli zamierzamy wynająć garaż, to również warto pomyśleć o spisaniu umowy, zwłaszcza że najczęściej pozostają tam niektóre rzeczy. Wzór umowy najmu garażu zawiera standardowe informacje, podobnie jak umowa dzierżawy czy wzór umowy najmu mieszkania.